Badania

  • Badania po 30. roku życia dla kobiet. Co warto sprawdzić?

    Badania profilaktyczne są często zaniedbywane przez kobiety. Nadmiar obowiązków zawodowych i rodzinnych sprawia, że wiele pań troskę o siebie odkłada na później lub zupełnie o niej zapomina. A przecież powinno być zupełnie odwrotnie. Jedynie zdrowe i szczęśliwe możemy dawać wsparcie i opiekę naszym najbliższym, dlatego warto zmienić swoje priorytety i już dziś zacząć od rozsądnej troski o samą siebie. A wykonanie badań po 30. roku życia dla kobiet będzie do to tego najlepszym krokiem. W artykule przedstawiamy, jakie pomiary warto wykonać, po 30-tce.

  • Badania po 40. roku życia dla mężczyzn. Badania profilaktyczne dla mężczyzn po 40-tce

    Czterdzieste urodziny to dla wielu mężczyzn moment zwrotny w życiu. Przez wiele osób liczba ta uważana jest za symboliczny próg między pierwszą, a drugą połową życia, co może wiązać się z różnorodnymi zmianami. Przewartościowują się wówczas życiowe priorytety i to, co było ważne do tej pory, nagle może przestać takie być.

  • Jak długo czeka się na wyniki jonogramu, jak je interpretować i ile to kosztuje?

    Odpowiednie ilości elektrolitów w ludzkim organizmie są kluczowe do utrzymania homeostazy. Kiedy poziom poszczególnych makro- i mikroelementów jest zbyt niski lub za wysoki, mogą wystąpić dolegliwości zdrowotne. Badaniem pozwalającym zbadać ilość poszczególnych makroelementów w organizmie człowieka jest jonogram. Jak długo czeka się na wynik badania i jak należy go interpretować? I ile kosztuje jonogram? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

  • Jonogram – co to za badanie?

    Odpowiednie ilości makro- i mikroskładników w organizmie człowieka są niezbędne do utrzymania homeostazy. W sytuacji, gdy poziom poszczególnych pierwiastków i związków zostaje zaburzony, mogą wystąpić objawy negatywnie wpływające nie tylko na codzienne samopoczucie i kondycję, ale też – przede wszystkim – na zdrowie. Stężenie poszczególnych elektrolitów można zbadać poprzez jonogram. Co to za badanie, jak się do niego przygotować i co można dzięki niemu zmierzyć? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

  • Badania po 50. roku życia dla mężczyzn. Badania profilaktyczne mężczyzn po 50

    Dla wielu mężczyzn przekroczenie 50. roku życia to wyjątkowy moment. Może on skłaniać do refleksji na temat życiowych priorytetów, przewartościowywać pewne poglądy i często zwraca też ku większej dbałości o własny organizm. Ten ostatni element powinien być szczególnie ważny dla panów po 50-tce, gdyż z wiekiem ciało niestety się zużywa, i jeśli chcemy utrzymać je w sprawności jak najdłużej, 50-tka jest właściwie ostatnim dzwonkiem, by to zrobić. Od czego zacząć? Od wykonania badań profilaktycznych po 50. roku życia dla mężczyzn. Które z nich są najważniejsze? O tym w artykule.

  • Badania po 40. roku życia dla kobiet. Co warto sprawdzić?

    40. rok życia to dla wielu kobiet moment przełomowy. Często niesie ze sobą wiele zmian zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. To dla niejednej z pań również czas większego skupienia na sobie, własnych zainteresowaniach, pasjach, ale też na dbaniu o swoje zdrowie. Jednym z elementów profilaktyki prozdrowotnej jest wykonanie badań. Które z nich warto zrobić po 40? O tym w artykule.

  • Badania po 30 roku życia dla mężczyzn. Badania profilaktyczne mężczyzn po 30-stce

    O tym, że regularne badania profilaktyczne są ważnym elementem troski o zdrowie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety, nie wszyscy je wykonują, tłumacząc się często brakiem czasu, a także nieuzasadnionym strachem. To błąd. Gdyż wczesne wykrycie pewnych nieprawidłowości zdecydowanie ułatwia proces leczenia choroby, skraca go i czyni go efektywniejszym. Szczególnie wraz z wiekiem, powinniśmy zacząć podchodzić do swojego zdrowia bardziej świadomie i wpisać sobie badania profilaktyczne na stałe do kalendarza. A jakie badania profilaktyczne powinien wykonać mężczyzna po 30. roku życia? O tym w artykule.